• +90 232 364 33 14
  • +90 533 086 86 23
  • Pzt - Cts : 10:00 - 20:00 Pazar : Kapalı

Sanatsal Gelişim Programı

Sanatsal Gelişim Programı

Sagep Nedir?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı bünyesinde gerçekleştirilen Sanatsal Gelişim Programıdır.

Sagep Amacı Nedir?

Sanatla amatör olarak ilgilenen bireyleri desteklemek ve konservatuvarın öğretim elemanlarından alınacak sertifika ile sanatsal yönünü belgelemektir.

Sagep Eğitimi Nedir?

Program bir hazırlık sınıfı ve 8 ana kademeden oluşmaktadır. Eğitim programı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı tarafınca hazırlanmış olup, yetkili sanat merkezi tarafından uygulanır. Program katılımcısının başarı durumunu üniversite bünyesindeki öğretim elemanları değerlendirmektedir. Kademe için yeterli seviyeyi sunabilen katılımcıya Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı tarafınca sertifika verilmektedir.

Sagep'de Yaş Sınırı Nedir?

Katılımcılar için yaş sınırlaması yoktur,  7’den 70’e herkes programa başvurabilir.

Sagep Sınavları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Binasında mı yapılır?

Sınavlar sadece konservatuvar binasında değil, konservatuvarın anlaşmalı olduğu yetkili merkezler dahilinde, yine konservatuvar öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilir. Kayıt için; sagep@dansekol.com.tr ve dans@dansekol.com adresine mail atılması gerekmektedir. Detaylı bilgi için;  0533 – 086 86 23

Sanatın mutfağına bizimle birlikte hazırlanın.